Literatūra tėvams

618209e69242c72107f813481e7fad74 Zariana Nekrasova, Nina Nekrasova. Kaip atitraukti vaiką nuo kompiuterio ir ką daryti paskui
Šią knygą parašė mama ir dukra – retas atvejis, argi ne? Juolab kad tai knygos apie auklėjimą. Knygoje yra naudingų idėjų, kaip spręsti daugelį kompiuterinių problemų. Čia aptariama:
* kodėl jūsų vaikas bėga į virtualų pasaulį;
* kaip galima įveikti priklausomybę nuo kompiuterio;
* ką daryti tėveliams, kai norisi „uždrausti“ ir „neleisti“ ir daugybė kitų dalykų.
618209e69242c72107f813481e7fad74 Doris A. Fuller, Natalie Fuller, Greg Fuller. Pažadėk, kad nepakraupsi
Klausimas Kas dabar bus? neretai užklumpa paauglių tėvus, kai paskambinęs mokyklos psichologas praneša, kad jų vaikas jau dvi savaites nesirodo anglų kalbos pamokose, arba kai vėlai vakare šalia brangiosios dukrelės jie pamato lovoje gulintį jos draugą, mat ji manė, kad tėvai jau giliai įmigę, arba kai atsitiktinai sūnelio kuprinėje atrandama tuščia alaus skardinė. (Daugiau apie knygą skaitykite čia.) 
618209e69242c72107f813481e7fad74  John Gray. Vaikai kilę iš dangaus
John Gray, garsiosios knygos „Vyrai kilę iš Marso, moterys-iš Veneros“ autorius, šioje knygoje dėsto visiškai naują požiūrį į vaikų auklėjimą. Perskaitę sužinosite, kaip suteikti vaikams laisvės ir juos nukreipti taip, kad atsiskleistų tikroji jų asmenybė.Šių laikų pasaulis kitoks ir mūsų vaikai kitokie. Jie nebekreipia dėmesio į baime pagrįstą auklėjimą. Pozityviai ugdyti vaikus nelengva, tačiau tai gali daryti stebuklus. Viską, ko reikia asmenybei augti, jie jau turi. Jūsų, kaip tėvų užduotis – padėti jiems atsiskleisti ir tapti valingiems ir paslaugiems, o ne tik paklusniems; nuoširdžiai atjaučiantiems, o ne iš pareigos padedantiems tėvams; nemeluojantiems ir neapgaudinėjantiems; pasitikintiems savimi ir sugebantiems jaustis laimingiems su mama ir tėčiu.
„Įsiklausyti į savo vaikus yra nepalyginamai svarbiau, nei kur nors pavėluoti.“  John Gray
618209e69242c72107f813481e7fad74  D. Ross Campbell. Kaip mylėti savo vaiką
Vaikų auklėjimas yra sudėtingas uždavinys, todėl dauguma tėvų susiduria su dideliais sunkumais. Juos įveikti padės ši knyga, kurios tikslas – mokyti kryptingai dirbti norint sulaukti sėkmės auginant ir lavinant savo vaikus. (Daugiau apie knygą skaitykite čia.)
618209e69242c72107f813481e7fad74  Ross Campbell. Kaip mylėti sav0 paauglį
Vadovavimas savo vaikui paauglystėje gali būti jaudinanti, drąsi ir dažnai rizikinga patirtis. Dr. Rossas Campbellas įsitikinęs, kad šiuo laikotarpiu tėvai išgyvena didelių sunkumų, neįstengdami bendrauti su savo paaugliais. Dažnai klaidinga paauglystės samprata ir nerealistiniai lūkesčiai pastūmėja tėvus į nusivylimą. Dar labiau viską komplikuoja tai, jog iš tiesų mylintys savo vaikus ne visada geba išreikšti savo meilę taip, kad paaugliai jaustųsi tikrai mylimi ir suprantami.Knygoje „Kaip mylėti savo paauglį“ dr. Campbellas siūlo idėjų, padėsiančių susidaryti rimtą, pusiausvirą požiūrį į bendravimą su paaugliais.Tai, ką sužinosite iš šios knygos, padės jums: perteikti besąlygišką meilę paaugliui; tvardyti paauglio pyktį… kaip ir savo paties; įveikti paauglio depresiją; ugdyti paauglį dvasiškai ir intelektualiai. Išmintingi dr. Rosso Campbello patarimai padės jums ir jūsų paaugliui tapti artimesniems. Tiesiog nustebsite, kokį džiaugsmą ir pilnatvę iš tiesų suteikia meilė.
618209e69242c72107f813481e7fad74   Allen Carr. Kaip padėti paaugliui mesti rūkyti
Nereikia šios knygos tiesiog duoti savo vaikui. Perskaitykite ją patys. Ši paprasta, sveiku protu pagrįsta knyga patars, kaip laisvai ir atvirai bendrauti su vaikais; atskleis, kokie sunkumai juos slegia; paaiškins, kad rūkymas – ne pasirinkimas, o spąstai; suteiks žinių, kaip pasipriešinti draugų, partnerių ir reklamos spaudimui; nurodys vyraujančias klaidingas pažiūras apie rūkymą; paaiškins, kaip parodyti gerą pavyzdį; padės suprasti, kaip mesti rūkyti be pakaitalų. Šioje knygoje Allenas Carras, bestselerio „Lengvas būdas mesti rūkyti“ autorius, savo sveiku protu grįsta metodiką skiria tėvams ir vaikams. Jis tvirtina, kad, pakliūdama į nikotino spąstus, didžioji dalis rūkalių užsikrečia idėja, jog be cheminių nuodų negalima mėgautis gyvenimu ar įveikti streso. Jei padėsite savo vaikui išvysti tikrąją tiesą apie rūkymą, tuomet, tikėtina, padėsite jam išvengti ir kitokios narkotinės priklausomybės.
618209e69242c72107f813481e7fad74  Gary Chapman, Ross Campbell. Penkios vaikų meilės kalbos
„Penkios meilės kalbos“ – tai savotiški meilės kalbų kursai tėvams, mokytojams ir kitiems žmonėms, mylintiems vaikus ir dirbančiais su jais. Ilgametė abiejų autorių šeimų konsultavimo patirtis, iliustruojama konkrečiais pasakojimais, bei išmintingi patarimai padės išreikšti meilę vaikui suprantama meilės kalba ir pateiks daug pasiūlymų, kaip būti gerais tėvais.Išmokime savo vaikams suprantama meilės kalba pasakyti „aš myliu tave“. Žmonių santykiai nuostabūs tuo, kad jie nėra statiški. Visada yra galimybė padaryti juos geresnius. Kuriant artimesnius santykius su savo paaugliu ar suaugusiu vaiku gali prireikti nugriauti sienas ir statyti tiltus; tai labai sunkus darbas, bet teikiantis atpildą darbas.
 618209e69242c72107f813481e7fad74  Lee Carroll, Jan Tober. Indigo vaikai
 Kas yra indigo vaikas? Indigo vaikas – tai mažutėlis (berniukas ar mergaitė), įkūnijantis naują, neįprastą psichologinių savybių visumą ir anksčiau visuotinai neužfiksuotą elgesio modelį. Šis modelis turi savitus veiksnius, kurie su tokiais vaikais bendraujančius tėvus ir mokytojus skatina keisti laikyseną šių vaikų atžvilgiu ir kitaip juos ugdyti. Šioje nauja pasaulėžiūra grįstoje knygoje garsūs rašytojai ir paskaitininkai Ly Kerolis ir Džeinė Touber atsako į daugelį painių klausimų apie indigo vaikų reiškinį, pavyzdžiui: ar dabarties vaikai – tai žmonijos evoliucijos atspindys? Ar šie mažyliai sumanesni už mus, kai tokio amžiaus buvome mes patys? Kodėl mūsų vaikai dažnai laikomi sistemų griovikais? Kodėl daugybei gabių mažylių diagnozuojamas hiperaktyvaus elgesio sutrikimas (HES)? Šiam veikalui L. Kerolis ir Dž. Touber surinko puikių specialistų – gydytojų, pedagogų, psichologų ir kitų sričių žinovų – grupę, padedančią aiškiau suvokti indigo vaikų reiškinį. Šie saviti mažyliai gimsta žinodami, kas esą. Taigi deramai juos sutikime, gėrėkimės jų įstabiais bruožais ir ugdykime rūpesčio ir meilės kupina širdimi.
618209e69242c72107f813481e7fad74  Doreen Virtue. Kaip gyventi su indigo vaikais
Indigo vaiko akys – išmintingos ir gilios. Jis dvasingas svajotojas, talentingas, nepaprastai kūrybingas, turi gerą intuiciją ir stiprią valią. Labai jautrus ir nesugebantis meluoti pats sau. Subtilios sielos ir pasaulį matantis kitaip. Gal jūs ypatingų vaikų, gimusių lyderiais, mokslininkais, tyrinėtojais, gydytojais, pranašais ir mūsų mokytojais, tėvai? Indigo tėvai? Perskaitę šią knygą sužinositekokios indigo vaikų savybės ir kaip juos atskirti; šių nepaprastų vaikų sielos ir dvasios ypatumus, aiškiaregystės dovanas; kaip bendrauti su šiais vaikais, kaip juos ugdyti ir auklėti; ką apie savo patirtį pasakoja patys indigo vaikai, jų mokytojai ir tėvai;kaip sukurti tinkamą aplinką, kad indigo vaikai galėtų atskleisti savo galias ir vykdyti savo misiją
618209e69242c72107f813481e7fad74 Julija Gippenreiter. Bendrauti su vaiku. Kaip?
Ši knyga leidžiama jau 13 metų ir tėvams skirtos literatūros rinkoje išlieka perkamiausia. Jos tiražas siekia daugiau kaip 300 000 egzempliorių. Tokį knygos pasisekimą lėmė retas mokslinio gilumo ir paprastumo, teksto aiškumo derinys. Knygoje atsiskleidžia ne tik didelis autorės profesionalumas, bet ir jos asmeninė patirtis. Ji – trijų vaikų mama, penkių anūkų senelė ir dviejų proanūkių prosenelė. Daugelis siužetų, aprašytų knygoje, paimti iš realių jos didelės šeimos įvykių. Atskleisime paslaptį: „Laiškai apie paauglį“, sudarantys antrąją knygos dalį, – tai tikri autorės laiškai dukrai apie anūką, pakliuvusį į sunkią psichologinę situaciją. Julija Gippenreiter – Maskvos valstybinio universiteto profesorė, garsi mokslininkė ir talentinga pedagogė, daugybės straipsnių, monografijų, mokomųjų priemonių autorė. Moksliniai autorės interesai apima įvairias sritis – nuo pažinimo psichologijos iki asmenybės psichologijos. Paskutiniais metais J. Gippenreiter intensyviai dirba praktinės psichologijos srityje: veda mokymus, konsultuoja vaikų ir šeimos problemų klausimais.
618209e69242c72107f813481e7fad74 Nina ir Zariana Nekrasovos. Liaukitės vaikus auklėti – padėkite jiems augti
 Liaukitės vaikus auklėti – balsas, siekiantis apginti tėvus, iškamuotus begalinių patarimų, pareigos jausmo, neturinčius nei laiko, nei jėgų „auklėti“. Autorės siūlo nutraukti tą sunkų ir apskritai nemalonų procesą ir pradėti draugauti su savo vaiku, suprasti jį, suvokti, kas jam svarbu, tiesiog MYLĖTI. Liaukitės vaikus auklėti ir padėkite jiems augti – tai balsas, siekiantis apginti vaikus, iškamuotus pamokslų, draudimų ir taisyklių. Knygoje nerasite nė vieno patarimo ar taisyklės, užtat joje gausu testų, žaidimų ir eilėraščių. Be to, yra sakytum „raktinių šnibžtelėjimų į ausį“ tėvams, kaip elgtis kiekvieną dieną ir beveik kiekvienu atveju. Tačiau tie „šnibžtelėjimai“ čia ne todėl, kad viskas būtų daroma „pagal knygą“, o kad suaugusieji pamatytų pasaulį taip, kaip jį mato vaikai, ir iš jų išmoktų būti laimingi, kupini džiaugsmo dabar, o ne tik paskatinti ar pagirti.

barre103

 

Komentavimo galimybė išjungta.