Paauglys!

barre-wq11

10 Genovaitė Bončkutė-Petronienė. Apie paauglio vidinį pasaulį. Apie paauglystę pastaruoju metu kalbama daug. Konfliktams su vaikais lengvai priklijuojama paauglystės problemų etiketė. Visi žino, kad paaugliai liguistai susirūpinę savo išvaizda, nesivaldo, veržiasi pas draugus ir priešgyniauja tėvams. Bet ar tuo jau viskas apie šį amžiaus tarpsnį pasakyta? Kažin. Kol paauglys jaučia, kad į jį žiūrima kaip į nepatogų, nors galbūt savotiškai įdomų egzempliorių, jis nuo mūsų labai toli. (Daugiau skaitykite čia.)
10 Aurelija Umbrasienė. Ką daryti, kai paaugliai „slysta iš rankų“. Neseniai viename straipsnyje perskaičiau moters, kuri netikėtai susipažino su tikruoju savo penkiolikmetės dukros gyvenimu, liudijimą. Kitu vardu prisijungusi prie socialinio tinklo paskyros, motina sužinojo daugybę dukros gyvenimo detalių, apie kurias nė neįtarė. Dabar moteris ieško pagalbos, nes nežino, kaip elgtis su dvigubą gyvenimą gyvenančia dukra.(Patarimus skaitykite čia.)
10 Rasa Bieliauskaitė. Paauglystė: kaip rasti aukso vidurį tarp pasitikėjimo ir priežiūros
Paauglystė – nelengvas laikotarpis tiek patiems paaugliams, tiek jų tėvams. Jos metu vyksta intensyvus vaiko virsmas suaugusiuoju, šiam sukeliantis daugybę jausmų, o tėvams – klausimų: ar jis vis dar vaikas, reikalingas priežiūros, o kiek vis dėlto jau galima leisti jam prisiimti atsakomybę, patirti riziką, išbandyti? Apie tai kalbiname Individualiosios psichologijos instituto direktorę doc. dr. Rasą Bieliauskaitę. (Interviu skaitykite čia.)

10 Tėvams apie bendravimą su paaugliais

Didesnių ar mažesnių konfliktų tarp tėvų ir vaikų tikriausiai neišvengia nė viena šeima. Dažnai nesutarimų padaugėja atžaloms pasiekus paauglystės amžių. Nors savarankiškumo siekiantys jaunuoliai neretai maištauja prieš savo tėvų gyvenimo būdą, tačiau toks elgesys neatima iš jų galimybės atrasti laiko patikrintas vertybes. Laiko patikrintomis vertybėmis besivadovaujantys tėvai neturėtų bijoti paauglių „egzamino“ savo autoritetui. Juk dauguma jaunuolių patys sugebės atsirinkti, kas yra tikra, o kas – ne. Ir tuomet artimiausia ateitis dar kartą patvirtins mūsų senolių išmintį, kad „obuolys nuo obels toli nenukrenta“. (Daugiau skaitykite čia.)

10Apie vaikus brendimo metu. 

Brendimas yra įdomus metas ir ne visuomet rūpesčių šaltinis. Jeigu taip žvelgsite į brendimą, geriau suprasite savo vaiką. Kaip elgtis su bręstančiu vaiku? Kalbėjimasis, derybos, kontrolė. Paaugliai gali būti įdomūs ir nuoširdūs. Jūsų bręstantis vaikas gali teikti jums daug džiaugsmo. Bet brendimas taip pat susijęs su įtampa ir konfliktais: paaugliai kartais būna labai neracionalūs, nepastovios nuotaikos ir užsispyrę.

10 6 patarimai sunkių paauglių tėvams

Būti paauglio mama ar tėvu – nelengva užduotis, o auginti paauglį, kuris turi emocinių ir elgesio problemų – dar didesnis iššūkis. Šių problemų atsiranda dėl įvairių priežasčių, o kai tai nutinka, tėvai yra priversti mokytis naujų elgesio strategijų ir ieškoti būdų, kaip padėti paaugliui gyti. Sunkių paauglių tėvams reikia specialistų patarimų ir paramos. Štai patarimai, kaip elgtis, kad šis laikas būtų kiek galima ramesnis (tik nepamirškite – paauglystė nesitęsia amžinai!). (Patarimus skaitykite čia.)

10 Kaip nugalėti paauglystės kompleksus

Beveik visi svajoja grįžti vaikystę ir tik vienetai – į paauglystę. Kam gi norisi jaustis negražiu ir nevykėliu bei suvokti, kad niekas, tikrai niekas nepadės tau susidoroti su tavo problemomis! Iš tikrųjų mes, suaugusieji, galėtume padėti. Nes visa tai jau esame patyrę ir dabar užtikrintai galime pareikšti, kad paauglystei būdingas pasaulio suvokimas turi mažai ką bendro su realybe. Taip, mes galėtume įtikinti ir nuraminti, jeigu… kas mūsų klaustų ir klausytų. Bet taip beveik nebūna. Pirma, paaugliai to, kas su jais vyksta, nepriima kaip laikinų problemų, jiems tai – sunki gyvenimo tiesa. Suaugusieji to arba nemato, arba tinkamai neįvertina. Tad kokia prasmė tartis? „Kas iš to, kad mama mane nuramins? Su tokiomis kojomis aš vis tiek niekam nepatiksiu…“. Antra, net jeigu tėvus ir vaikus sieja labai šilti santykiai, gimdytojų autoritetas paauglystės laikotarpiu nėra labai didelis. Todėl būtina veikti atsargiai ir neakilandžiai. Patarimus, kurie jums padės rasite čia.

10 Psichologo patarimai. Kaip atpratinti paauglį nuo rūkymo

10Kaip mūsų elgesys veikia paauglius

Vaikams paauglystė – tai gyvenimo pakopa, į kurią jie žengia palaipsniui. Tačiau tėvų suvokimu tai lyg perkūnas iš giedro dangaus. Taip, jie žino, kiek jų vaikui metų, kas vyksta paaugliams, kokie jie nepastovūs, sunkiai pakenčiami ir visokie kitokie. Tačiau pats suvokimas (dažniausiai) ateina tik tada, kai vaikai „prisidirba“: nelanko pamokų, prisigeria, negrįžta sutartu laiku namo, neatsiliepia telefonu, įsivelia į intrigas, nusikalstamą veiklą, anksti pradeda lytinius santykius. (Daugiau skaitykite čia.)
barre-wq11

Komentavimo galimybė išjungta.