Kodėl vaikams reikia skaityti?

book6
Ramunė Želionienė. Kaip sudominti vaiką knyga?  Tėvai dažnai klausia: kaip sudominti vaiką knyga, ką daryti, kad vaikas mėgtų skaityti? Atsakymas labai paprastas – reikia ne tik turėti knygų namuose, bet ir patiems jas skaityti. Vaikas, nuo mažų dienų stebėdamas tokį suaugusiųjų elgesį, natūraliai atras knygų pasaulį. Jei Jūsų namuose yra daug knygų, Jūsų vaikui pasisekė,  tačiau pasirūpinkite tomis knygomis, kurios sudomintų ir Jūsų mažylį.
K. Urba: vaikiška knyga gali būti perduodama iš kartos į kartą. „Tėvai yra autoritetai ir knyga gali būti perduodama iš kartos į kartą“, – sako vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba, ragindamas šeimoje formuoti vaikų literatūros tradiciją.
A. Čekuolis: jei vaikas mato skaitančius tėvus – ir pats skaitys. „Jeigu vaikas mato, kaip tėvai skaito, jei namus puošia knygos pagal vaiko amžių – vaikas būtinai skaitys. Lietuvoje mažai žinoma, tačiau svarbu viešinti ir tai, kad žiūrėdamas šiandien labai pamėgtą kiną, televizorių, tu gauni sukramtytą maistą. Gauni pro mėsmalę praleistą sumuštinį, kurį tau belieka praryti. Nei žandai, nei dantys nedirba. Tuo tarpu skaitydamas knygą, prieš save turi baltą lapą su juodais ženklais, kuriuos sunerdamas vieną su kitu imi matyti, kas rašoma. Smegenys ima dirbti, o svarbiausia – kūrybiškai!“ (Daugiau skaitykite čia.)
Jei kalba primityvi, tai ir mintys primityvios. „Tiesa, paaugliai, palyginus su kitomis amžiaus grupėmis, skaito mažiausiai“, – pokalbį pradeda psichologė, psichoterapeutė Genutė Petronienė. Daugeliu atvejų pagrindinė neskaitymo priežastis paprasta ir labai aiški – kompiuteris, mobilieji telefonai ir priklausomybė nuo jų. Knygos skaitymas darosi per lėtas užsiėmimas. (Daugiau skaitykite čia.)

Books

Komentavimo galimybė išjungta.