KAIP MOTYVUOTI VAIKĄ MOKYTIS?

Viena iš tėvų svajonių, kad jo vaikui sektųsi. Darželyje, mokykloje, universitete – visur. Tačiau neretai vaikams pritrūksta motyvacijos. Taigi, pateikiame keletą paprastų būdų, kaip prie vaiko motyvacijos skatinimo gali prisidėti tėvai.
1. PUOSELĖKITE VAIKO POMĖGIUS
Leiskite jam ištyrinėti dominančią sritį. Vaikai, kuriems sudaromos galimybės ištyrinėti savo pomėgius, yra smalsesni ir geriau mokosi.
2. SUDOMINKITE NAUJAIS DALYKAIS
Kartais vaikas neturi motyvacijos, nes dar neatrado to, kas jam patinka. Būkite plačių pažiūrų; jūsų tikslas – atrasti vaiko pomėgius.
3. MOKYKITE PLANUOTI LAIKĄ
Kai kurie vaikai mokosi greitai ir lengvai. Ir nors tai skamba kaip privalumas, ateityje jiems gali kilti problemų. Todėl mokykite vaiką planuoti ir laikytis plano.
4. NAMŲ DARBUS PAVERSKITE SMAGIU ŽAIDIMU
Vaikai mėgsta iššūkius, tad jei nuobodžius namų darbus paversite žaidimu su iššūkiu, jūsų vaikas juos atliks kur kas greičiau. Kai kuriems vaikams patinka varžytis, tad galite paklausti, per kiek laiko jis viską atliks – be klaidų.
5. APIE MOKYKLĄ KALBĖKITE TIK TEIGIAMAI
Vaikai turi žinoti, kad jų tėvai vertina mokymąsi. Atsargiai kalbėkite apie mokyklą ir mokytojus, nes jūsų neigiamas požiūris netruks persiduoti ir vaikui. Paaiškinkite jam, kad mokslas, nepaisant visų su mokykla susijusių problemų, yra labai vertingas.
6. PADĖKITE SUVOKTI RYŠĮ TARP MOKYMOSI IR POMĖGIŲ
Kartais vaikams trūksta motyvacijos, nes jie nemato ryšio tarp užduočių ir savo tikslų bei pomėgių. Vaikas, kuris svajoja būti astronautu, turi žinoti, kad jam labai svarbu išmanyti matematiką ir fiziką. Kartu pagalvokite, kokie reikalavimai keliami įvairių profesijų žmonėms. 
7. GIRKITE UŽ PASTANGAS
Kartais gabiems vaikams sunku susieti asmenines pastangas ir pasiekimus, nes jie naujų dalykų išmoksta lengvai, be didelių pastangų. Vietoj „Šauniai atlikta“ pasakykite „Ilgai mokeisi, todėl tikrai nusipelnei geriausio įvertini
TAI ĮDOMU!
Mokslininkai nustatė, kad jaunesniojo amžiaus mokiniai nepriima kritikos. Jų smegenys reaguoja tik į pagyrimus. Nyderlandų mokslininkai, tyrinėję 8-9 metų vaikų smegenų aktyvumą, aptiko, kad tų smegenų zonų, kurios atsakingos už suvokimą, aktyvumas nesikeitė, kai vaiko darbas buvo kritikuojamas (pvz., „Šitas atsakymas neteisingas.“) Šio amžiaus vaikai dar nesugeba mokytis iš savo klaidų.
Tik nuo 12-13 metų paaugliai aiškiai suvokia informaciją apie jų klaidas bei nesėkmes ir gali pasidaryti išvadas iš savo negatyvios patirties.
Šaltinis čia.

Komentavimo galimybė išjungta.