Niūrus mokinys

             0_80165_73c4f8d5_S                                          0_80165_73c4f8d5_S                                                 0_80165_73c4f8d5_S

Mokytojas turėjo mokinį, kuris niekada nesišypsojo, buvo visad niūrus ir prislėgtas, tad nusprendė jam padėti.
- Atlikime eksperimentą, – pasiūlė mokytojas – tau reikia rasti ir įsiminti visus rudos spalvos daiktus, esančius šiame kambaryje.
Mokinys apsidairė. Kambaryje nemažai buvo tokių daiktų. Baldai, langų rėmai, lazda užuolaidoms kabinti ir daug kas kita.
- O dabar užsimerk.
Mokinys, nusiteikęs pagyrimui, nes viską gerai įsiminė, užmerkė akis.
- O dabar išvardink man, prašau, visus žydros spalvos daiktus.
- Kaip žydros?! Jūs gi prašėte įsiminti visus rudos spalvos dalykus!.. O ir apskritai, nemačiau kambaryje nieko, kas būtų žydra.
- Atmerk akis ir tu įsitikinsi, kiek daug čia žydros spalvos daiktų.
-Tai neįmanoma! Kaip čia taip! – bet nuostaba gan greitai peraugo į pyktį.
– Tai jūsų kaltė! – sušuko mokinys. – Tai jūs paprašėt įsiminti rudą spalvą!
Mokytojas tik nusišypsojo.
- Eksperimentas pavyko. Būtent į tai aš ir norėjau atkreipti tavo dėmesį. Jeigu gyvenime žmogus daugiausia savo dėmesio skiria tam, kas blogai, jis tiesiog nebegali matyti, kiek daug gero aplink.
- Bet man visad atrodė, kad jei tikimės blogiausio, tai padeda apsisaugoti nuo pavojų ir nusivylimo, o visi džiaugsmai – tiesiog malonus siurprizas.
- Ne, tu klysti! Jei tikiesi iš gyvenimo tik bloga,  sutelki dėmesį tik į bloga, tai ir gauni tai, kas bloga. Kitas požiūris, begale kartų pranašesnis. Jei žmogus ieško gyvenime to, kas gera, jo gyvenimas prisipildo daugeliu gerų dalykų. Net iškilus problemoms, žmogus pastebės ir teigiamų pusių. Ženk drąsiai per gyvenimą ir stenkis pastebėti tik gerus dalykus, o niūrumas ir liūdesys tave paliks! – apibendrino mokytojas.

0_80165_73c4f8d5_S                                         0_80165_73c4f8d5_S                                          0_80165_73c4f8d5_S

Komentavimo galimybė išjungta.