Pamąstymui: Myliu visus vienodai…

4c21274cdeddMyliu visus vienodai…
 Stovėdama prieš penktokų klasę pirmąją dieną mokykloje, jinai pasakė vaikams netiesą – kad, kaip ir dauguma mokytojų, juos myli visus vienodai. Bet juk tai buvo neįmanoma, nes pirmoje eilėje sėdėjo pakumpęs berniukas, vardu Tedis Stollardas.
Misis Tomson stebėdavo Tedį ir matė, kad jam nesisekė žaisti su kitais vaikais, kad jo drabužiai buvo netvarkingi, kad jį reikėjo nuprausti. Be to, Tedis kartais būdavo nemalonus vaikas. Kai Misis Tomson taisydavo Tedžio darbus, ji pasimėgaudama rašydavo jam neigiamus pažymius ir raudonu rašalu braukydavo klaidas.
Mokykloje, kurioje dirbo Misis Tomson, mokytojai privalėjo pasidomėti ankstesnių klasių mokinių pažymiais. Mokytoja atidėjo Tedžio pažymių peržiūrą iki metų galo ir nustebo… Tedžio pirmos klasės mokytoja rašė, kad jis šaunus vaikas, daug besijuokiantis, dirba kruopščiai, puikiai elgiasi. Su juo gera dirbti. Antros klasės mokytoja rašė, kad Tedis yra puikus mokinys, bet jis susirūpinęs, nes mama serga nepagydoma liga. Namuose jam nelengva. Trečios klasės mokytoja pastebėjo, kad mamos mirtis berniuką paveikė, jis stengiasi, bet jam sunku. Tėtis ne itin rūpinasi sūnumi ir jo gyvenimas pasikeis į blogąją pusę, jei niekas nesiims priemonių. Ketvirtos klasės mokytoja rašė, kad Tedis šalinasi visų ir nesidomi mokykla, neturi draugų, miega per pamokas.
Dabar Misis Tomson suprato viską. Ir jai pasidarė gėda dėl savo elgesio. Dar blogiau jinai pasijuto, kai mokiniai atnešė kalėdines dovanas, įvynioję jas į gražų popierių. Tik Tedžio dovana buvo įpakuota į rudą bakalėjos parduotuvės popierių.
Mokytoja išvyniojo Tedžio dovaną. Vaikai pradėjo juoktis, kai pamatė dirbtinių briliantų apyrankę, kurioje trūko vieno akmenėlio, ir vos trečdalį buteliuko kvepalų. Ji sutramdė besijuokiančius vaikus, užsimaudama apyrankę, pasigėrėdama, kokia ji graži, ir pasikvėpindama riešus kvepalais.
Tą dieną Tedis pasiliko po pamokų ir pasakė mokytojai: „Misis Tomson, šiandien jūs kvepiate taip, kaip kvepėdavo mano mama.“  Kai vaikai išėjo iš klasės, Misis Tomson ilgai verkė. Ir nuo tos dienos ji nustojo mokyti skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Jinai ėmė mokyti vaikus.
Ir, žinoma, ypatingą dėmesį skyrė Tedžiui. Jiems dirbant kartu vaiko protas atsigavo. Kuo labiau mokytoja jį drąsino, tuo guviau jis mokėsi.  Metų gale Tedis tapo vienu iš šauniausių klasės berniukų. Ir nepaisant to, kad mokytoja sakė mylinti visus vienodai, jos „numylėtinis“ buvo Tedis.
Po metų jinai gavo nuo Tedžio raštelį, kuriame berniukas rašė, jog ji buvo pati geriausia mokytoja, kokią tik jis kada yra turėjęs savo gyvenime.
Praėjo šešeri metai ir Tedis vėl parašė mokytojai. Jis papasakojo, jog baigė vidurinę mokyklą ir buvo trečias geriausias mokinys klasėje. Misis Tomson vis dar buvo pati geriausia mokytoja jo gyvenime.
Po ketverių metų mokytoja vėl gavo Tedžio laišką. Jis pasiguodė, kad nėra lengva, bet jis stengiasi ir vėl priminė, jog Misis Tomson buvo jo mylimiausia mokytoja.
Vėliau atėjo dar vienas laiškas, kuriame Tedis pasakojo gavęs bakalauro laipsnį su pagyrimu ir nusprendęs studijuoti toliau ir kad Misis Tomson buvo jo mylimiausia mokytoja. Dabar jo pavardė buvo ilgesnė – laišką pasirašė „daktaras Teodoras Stollardas“.
Istorija čia nesibaigia. Pavasarį atėjo laiškas, kuriame Tedis rašė ketinąs vesti. Jo tėvas buvo miręs ir jis klausė Misis Tomson, ar ji nesutiktų būti jaunikio mamos vietoje. Žinoma, ji sutiko.
Ji pasipuošė Tedžio mamos apyranke ir buvo pasikvėpinusi jo mamos kvepalais. Jie apsikabino ir daktaras Stollardas sušnibždėjo: „Ačiū, Misis Tamson, ačiū už tai, kad manimi patikėjote. Ačiū, kad leidote man pasijusti svarbiam ir parodėte, jog aš galiu kažką pakeisti“.
Misis Tomson, vos sulaikydama ašaras pasakė: „Tedi, tu neteisus. Būtent tu mane išmokei, kad aš galiu kažką keisti. Kol tavęs nesutikau, aš nemokėjau būti Mokytoja“.
Mes niekuomet nežinome, kokią įtaką galime padaryti kitiems… savo veiksmais ar… nieko nedarydami. Kartais net šypsena gatvės praeiviui gali padaryti tokių permainų, kurias net įsivaizduoti sunku. Atsiminkime tai. Pasistenkime ir mes nors ką pakeisti vaiko gyvenime…  Šiandien!
Elizabeth Silance Ballard

4c21274cdedd

Komentavimo galimybė išjungta.