Dalykai, kuriuos norėtų pasakyti mokytojai savo mokiniams, tačiau negali…

barre95
Norėdami klasėje palaikyti tvarką – ir išlaikyti savo darbo vietą – mokytojai savo mokiniams negali sakyti tam tikrų dalykų, nors ir labai norėtų. Tačiau kai kurie iš tų dalykų, nors ir labai kontroversiški, padarytų didžiulę paslaugą jaunuoliams – jei tik kas nors ryžtųsi juos pasakyti.
Portalas businessinsider.com paprašė mokytojų prisidėti prie šio sąrašo ir išreikšti tai, ką labai norėtų pasakyti savo mokiniams, tačiau negali. Savo įžvalgomis pasidalino daugiau nei 50 mokytojų. Pateikiame konstruktyviausių minčių sąrašą:
1. Viskas, ko mokotės, greičiausiai nėra taip svarbu. Svarbu yra gyvenimo įgūdžiai, kurių išmokstate klasėje atlikdami užduotis. Išmokstate, kaip efektyviai ginčytis bei efektyviai bendrauti su skirtingais žmonėmis. Išmokstate klausyti kitų ir pagarbiai atsakyti. Iš tiesų išmokstate tiek daug, tačiau to net nesuvokiate, kadangi tai paslėpta po namų darbų ir rašinių kauke. Tačiau, labiau nei patys įsivaizduojate, mokotės būti nepriklausomais suaugusiaisiais.
2. Nepraleiskite šios progos.  Noriu, kad tiesiog žinotumėte, jog myliu savo darbą ir nuoširdžiai noriu jums padėti. Bet negaliu jums padėti, jei patys nedėsite pastangų. Pasirinkau šią profesiją nes esu aistringa, sunkiai dirbanti ir išmanau savo sritį. Ir aš padėsiu jums nueiti ten, kur jums reikia būti. Bet turime rasti kompromisų.
 3. Pasaulis gali būti labai žiaurus. Jūs esate daug daugiau nei tai, ką apie jus kalba kiti.
4. Suaugusieji ne visada žino geriausiai.  Kartais taip norisi pasakyti, kai jūsų tėvai yra neteisūs.
5. Jūs nesate jūsų kontrolinių rezultatai. Visi tie standartizuoti testai ir kontroliniai turi tiek mažai reikšmės tam, kas jūs tapsite.
6. Man taip pat nepatinka standartizuoti kontroliniai. Man jie taip pat kelia stresą!
7. Nebijokite susimauti.  Aš esu čia tam, kad padėčiau jums pasiekti sėkmę.
8. Aš jus labai myliu… Tačiau šią akimirką, kai renkatės išsidirbinėti, nelabai jus mėgstu.
9. Mes ne tokie jau ir skirtingi.  Pirmomis naujų mokslo metų dienomis aš nervinuosi lygiai taip pat, kaip ir jūs.
10. Nesijaudinkite dėl menkniekių.  Metai, praleisti pradinėse klasėse, neturės labai didelės įtakos jūsų akademiniam, profesiniam ar asmeniniam keliui, kurį pasirinksite. Norėčiau, kad tiesiog leistumėte sau pasimėgauti šiais savo gyvenimo metais. Smaginkitės – juk jūs vaikai!
11. Būkite geri. Ateityje pasigailėsite, kad nebuvote malonūs žmonėms, kai turėjote progą. 
12. Harvarde nėra tiek jau daug laisvų vietų.  Baigę vidurinę ne visi mokysitės prestižinėse aukštosiose mokyklose.
13. Kontroliniai nėra viskas. Nesate protingas vien dėl to, kad žinote atsakymus į kontrolinio klausimus.
14. Mokytis ne visada bus smagu.  Žinau, kad kai kurie dalykai, kurių turiu jus išmokyti ir kuriuos jūs turite išmokti, yra labai nuobodūs.
15. Aš taip pat priklausoma nuo savo išmaniojo telefono.  Kasdien turiu kovoti su poreikiu pasitikrinti savo „Facebook“ paskyrą.
16. Aš jus gerbiu ir linkiu jums viso ko geriausio. Žinau, kad esate individai su savo požiūriu ir problemomis, net jei esate tik paaugliai.
17. Jei sunkiai nedirbsite, netobulėsite. Tėvai ir mokiniai dažnai ateidami į mokyklą mano, kad tai yra mokytojų darbas padėti jums tapti protingesniais – jūs teisūs. Aš galiu tik padėti. Tik pats mokinys gali kažko išmokti.
18. Aš taip pat nekenčiu namų darbų. Namų darbai reiškia daugiau darbo mums, mokytojams, per išeigines, šventes bei atostogas.
19. Mokymasis – visą gyvenimą trunkantis procesas. Tai vyksta ne tik mokykloje.
Šaltinis čia.

 

Komentavimo galimybė išjungta.