Adomas Mickevičius

                ornamentai42010101282839                            ornamentai42010101282839

Virtualios ekspozicijos apie Adomą Mickevičių

 gif_bouton_07 Adomo Mickevičiaus gyvenimas ir kūryba. 
Virtualioje kelionėje Dėl Lietuvos akis esu išverkęs...“ prisiminsime svarbiausias poeto gyvenimo datas, kūrybą, įeinančią į pasaulio literatūros lobyną, turėjusią ir tebeturinčią nemažai įtakos lietuvių literatūrai. Poeto, kuris skelbėsi esąs kilme lietuvis, tautybe lenkas („gente lithuanus, natione polonus“) ir kuriam Lietuva, kurioje tepraleido devynerius metus, buvo Tėvynė. Litwo, ojczyno moja!, – tarsi maldą pradėjo poetas reikšmingiausią savo, o gal ir visos lenkų literatūros kūrinį – Poną Tadą. Ištrauka iš istorinės Adomo Mickevičiaus poemos „Konradas Valenrodas“ prasideda virtuali ekspozicija „Dėl Lietuvos akis esu išverkęs…“ Ši virtuali ekspozicija – tai dar viena pasakojimo apie poeto romantiko Adomo Mickevičiaus gyvenimą ir kūrybą, versija. „Iki šiol nėra prozininko ir poeto, kuris tiek būtų davęs Lietuvai, kiek Mickevičius“, – yra pasakęs poetas Justinas Marcinkevičius.
Virtualią ekspoziciją sudaro keturios dalys: Kilmė, Vilniuje, Kaune, Atmintis. Šios ekspozicijos autorės Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė Aldona Jeleniauskienė ir bibliotekininkė Aleksandra Strelcova kviečia visus, kuriems brangus ir artimas Adomas Mickevičius, pakeliauti poeto gyvenimo ir kūrybos takais Lietuvoje (Vilniuje ir Kaune), stabtelėti ties Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos sukauptu unikaliu Adomo Mickevičiaus kūrybos ir kūrinių apie jį fondu, „pasklaidyti“ retų leidinių puslapius, susitikti su didžiąja poeto meile Maryla, jo draugais ir, žinoma, pasinerti į romantiškąją Adomo Mickevičiaus poeziją. Virtualią ekspoziciją „Dėl Lietuvos akis esu išverkęs…“ rasite čia (PDF, 6,42 MB)
 gif_bouton_07Adomo Mickevičiaus muziejai pasaulyje.“ Šios virtualios parodos tikslas – pateikti informacijos apie Adomo Mickevičiaus muziejus ir žymesnes ekspozicijas. Pirmiausia parodos lankytojai supažindinami su laikomu seniausiu poeto muziejumi, veikiančiu Paryžiuje. Toliau kviečiame virtualiai apsilankyti A. Mickevičiui skirtuose muziejuose, esančiuose poeto gimtojoje Zaosėje (Baltarusija), vaikystės miestelyje – Naugarduke, studijų mieste – Vilniuje, kovų už laisvę ir žūties vietoje – Stambule (Turkija). Taip pat apžvelgiamos poetui skirtos ekspozicijos, veikiančios Kaune, prie Vilniaus bazilijonų vienuolyno atkurtoje Konrado celėje, poeto muziejuje Lenkijos mieste Šmelove (lenk. Śmiełów) ir Adomo Mickevičiaus Literatūros muziejuje Varšuvoje. Virtualią parodą „Adomo Mickevičiaus muziejai pasaulyje“ rasite čia (PDF, 5,01 MB)
gif_bouton_07 1822-aisiais metais Vilniuje… : minint 190-ąsias pirmosios Adomo Mickevičiaus knygos išleidimo metines.“ Šioje virtualioje parodoje plačiau supažindinama su pirmąja Didžiojo poeto knyga – „Adomo Mickevičiaus poezijos“ pirmuoju tomu. Apžvelgiamas šios knygos turinys ir ypatybės, amžininkų atsiliepimai ir vertinimai, pateikiama informacijos apie knygą išleidusį spaustuvininką Juozapą Zavadskį, šio žymaus žmogaus ir pirmosios A. Mickevičiaus knygos išleidimo įamžinimą Vilniuje. Virtualią parodą  rasite čia (PDF, 1,74 MB).
gif_bouton_07 Adomo Mickevičiaus biografija. (Datos) Kūryba.
gif_bouton_07 Adomas Mickevičius. Internetinis puslapis

gif_bouton_07„LIETUVA, TĖVYNE MANO“. ADOMO MICKEVIČIAUS PĖDSAKAIS
gif_bouton_07 Adomas Mickevičius ir Lietuva. Akcentuojant gyvenimo Lietuvoje laikotarpį, laiko juostoje apžvelgiamas A. Mickevičiaus gyvenimas, pristatoma kūryba. Supažindinama su Vilniaus ir Kauno vietomis, kurios susijusios su poeto gyvenimu (mkp)
gif_bouton_07 „Adomas Mickevičius. Realybės versijos“ (ištrauka). Įžymių lietuvių aktorių Regimanto Adomaičio ir Donato Banionio dialoguose aptariami svarbiausi Adomo Mickevičiaus biografijos ir kūrybos aspektai, parodomas jos kelias iš Lietuvos į Vakarų Europą. Filmo kūrėjai gretina tradicinį požiūrį su naujomis interpretacijomis. Režisierius Raimundas Banionis. Kompozitorius Faustas Latėnas. 1998 m.
gif_bouton_07 Adomo Mickevičiaus muziejaus (Vilniuje) istoriją skaitykite čia.
gif_bouton_07Ar šiandieniai studentai žino, kad Adomas Mickevičius – vienas žymiausių Vilniaus universiteto auklėtinių? Įžymusis poetas vaikščiojo tais pačiais kiemais, čia studijavo ir kūrė, čia sėmėsi įkvėpimo. Polonistikos centro docentė Irena Fedorovič, pasakoja apie Adomą Mickevičių Vilniaus universitete. Straipsnį rasite čia.
gif_bouton_07 Adomas Mickevičius ir Lietuva. Andriaus Teišerskio straipsnį rasite čia.
gif_bouton_07 Marius Vyšniauskas. Pažįstami ir nepažįstami Adomo Mickevičiaus metai Kaune. I dalis, II dalis
gif_bouton_07 Adomas Mickevičius. „Gražina“. „Konradas Valenrodas“. Kūrinius (PDF, ePUB, MP3 formatu) rasite skaitmeninėje bibliotekoje.
gif_bouton_07 Laiko ženklai. Adomas Mickevičius. Laida, kurioje, pasitelkiant Adomo Mickevičiaus gyvenimą ir kūrybą, siekiama suprasti romantizmo laikotarpio visuomenės vidinį gyvenimą, jo siekius ir prieštaravimus. (LRT laidą žiūrėkite čia.)
gif_bouton_07 „Adomas Mickevičius. Realybės versijos“ (ištrauka)

Ar Adomas Mickevičius mokėjo lietuviškai (1984)
gif_bouton_07 Kas garsiausią lietuvių ir lenkų poetą Adomą Mickevičių nuvedė į Stambulą? (Video)
ornamentai42010101282839

Komentavimo galimybė išjungta.