Vijamas Šekspyras

barre_q18
William_Shakespeare_1609
„Jis priklauso ne vienam amžiui, bet visiems laikams.“ Ben Jon
V. Šekspyras
Viljamo Šekspyro biografija
                                      ◊ Istorinis kontekstas
                                                                                ◊  Kūriniai
Viljamo Šekspyro (1564-1616) gimtieji namai ir kūrybinis palikimas
◊ Oskaro Koršunovo teatro spektaklio „Hamletas“ videosantrumpa. „Virtualios teatro pamokos TEKSTAS—SCENA—TIKROVĖ“ – tai pagalbinė mokymo ir mokymosi priemonė, siūlanti artimiau pažinti šiuolaikinį Lietuvos teatrą ir įdėmiau pažvelgti į spektaklį kaip savarankišką meno kūrinį. Profesionalūs teatrologai siūlo vis kitokius spektaklio analizės būdus, atkreipia dėmesį į išskirtinius, tik teatrui būdingus elementus.
◊„Hamletas“ Meno Fortas
◊ Akistata su kitkuo. Oskaro Koršunovo „Hamletas“ – vaizduotės tragedija. (Audronio Liugos straipsnį skaitykite čia.)
Mirę gimimo dieną: V. Šekspyras. Viljamas Šekspyras (William Shakespeare), anglų poetas ir dramaturgas, 1564 m. balandžio 26 dieną buvo pakrikštytas parapijos bažnyčioje Stratforde prie Eivono. Tiksli jo gimimo diena nėra žinoma. Nors 8 amžiuje antikvarai William Oldys ir Joseph Greene tvirtino, jog poetas gimė balandžio 23 d., tačiau šaltinis dokumentais nepatvirtintas. Šiaip ar taip, gimimo diena negalėjo būti vėliau kaip balandžio 23 d., nes egzistuoja įrašas, jog mirė poetas jau įžengęs į savo 53-iuosius metus. (V. Šekspyras mirė 1616 metų balandžio 23 dieną ir pagal jo paskutinę valią palaidotas ten, kur ir buvo pakrikštytas: Stratfordo bažnyčios šventoriuje.) (Daugiau skaitykite čia.)
se147Kad ir kas buvo „Hamleto“, „Romeo ir Džuljetos“ ar „Ričardo III“ autorius, jis labiau nei mirties bijojo ekshumacijos. Todėl ir sugalvojo prakeiksmą, kuris iškaltas antkapyje. Pasak britų mokslininko Philip Shvayzer, su tuo susijusio nerimo pėdsakų esą galima rasti beveik pusėje Šekspyro kūrinių.
◊ Paslaptingasis viduramžių genijus. (Skaitykite čia.)
V. Šekspyro paslaptis atskleista? Tegyvuoja paslaptis!  Du šimtus metų spėliojama, kas buvo Williamas Shakespeare’as, didysis dramaturgas ir poetas. Kodėl apskritai kilo toks klausimas? Juk niekas neabejoja, kad, pavyzdžiui, Michelangelo, Rafaelis, Archimedas ar Sofoklis buvo realūs asmenys. Bet jeigu du šimtus metų žmonės ieško atsakymo, vadinasi, klausimas, mįslė vis dėlto yra. (Daugiau skaitykite čia.)
Prof. L. Donskio paskaita apie  V. Šekspyrą ir M. de Servantesą
◊ Spektaklis Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija ( III dalis) (Režisieriaus O. Koršunovo spektaklis pagal V.Šekspyro pjesę Romeo ir Džiuljeta, trukmė 01:28:21)
 Nuotraukos iš spektaklio Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija (režisierius O. Koršunovas) 
Roko opera Meilė ir mirtis Veronoje

barre_q18

Komentavimo galimybė išjungta.