Vincas Mykolaitis–Putinas

1893-1967

Untitledrasiklis1Vincas Mykolaitis – Putinas. (Internetinė svetainė apie rašytoją: biografija; istorinis kontekstas; programiniai kūriniai: Tarp dviejų aušrų“, „Altorių šešėly“; kritiniai straipsniai.)
rasiklis1Vinco Mykolaičio – Putino memorialinis butas – muziejus. Svarbiausios gyvenimo ir kūrybos datos.  Mintys apie meną ir kūrybą.  Muziejaus bukletasMuziejaus internetinis dienoraštis.
rasiklis1 Irena Balčiūnienė. Dar neatpažintas Putinas.
rasiklis1  Vinco Mykolaičio – Putino mokiniai. Rimvydas Stankevičius kalbasi su vienu paskutinių V. Mykolaičio – Putino  studentų, poetu, lietuvių literatūros klasiku Algimantu Baltakiu.
rasiklis1Virtuali paroda skirta rašytojo, lietuvių literatūros klasiko V. Mykolaičio-Putino 120-osioms gimimo metinėms. VINCAS MYKOLAITIS-PUTINAS: Nenoriu išnykti iš savo šviesiosios būties… (PDF)
rasiklis1Gyvenimo vingiuose. Vincas Keliuotis apie Vincą Mykolaitį – Putiną. I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII
rasiklis1Vincas Mykolaitis-Putinas. AUTOBIOGRAFIJA (1920)
rasiklis1 Vanda Zaborskaitė. Vincas Mykolaitis – Putinas.Visi, kam teko su juo susidurti, juto didžiulį jo asmenybės poveikį. Apibūdinti šios asmenybės visumą neįmanoma. Apie jį gali pasakyti, ką apie R. Rolland kalbėjo apie Goethę: „Tai kalnas, kurio niekuomet nematai viso: apžvelgti jį gali tik iš vieno šono – iš tos vietos, kur stovi tu pats.“ (Daugiau skaitykite čia.)
rasiklis1 Prieš srovę Maironiu nešinas. Rimvydas Stankevičius kalbasi su su pirmojo mokslinio V. Mykolaičio-Putino „Raštų“ leidimo Redakcinės komisijos nare, knygos apie poetą „Putinas: pasaulėvaizdžio kontūrai“ autore, lietuvių literatūros mokslininke Viktorija DAUJOTYTE. (Interviu skaitykite čia.)
rasiklis1 Tauro g. 10. Vinco Mykolaičio-Putino memorialinio muziejaus vadovės RAMUNĖS ŠORIENĖS  ekskursija – Rašytojo gyvenimo šiame bute peripetijos. Parengė Astrida Petraitytė. (Skaitykite: Literatūra ir menas, 2011-11-25 nr. 3355)
rasiklis1Einu patsai vienas pramintu taku… Apie V. Mykolaitį-Putiną. Laida apie lietuvių literatūros klasiką, rašytoją, poetą, profesorių Vincą Mykolaitį Putiną. Scenarijaus autorė N. Baužytė, režisierė D. Adomonytė.
rasiklis1VU KHF lektoriaus dr. Mindaugo Grigaičio literatūrinė paskaita: „Psichoanalitinis žvilgsnis į Vinco Mykolaičio–Putino romaną „Altorių šešėly“

371k

Komentavimo galimybė išjungta.