Sigitas Geda

S_geda

roza

Virtuali paroda „Sigitas Geda. Eilėraščiai kaip obuoliai: prinoksta ir nukrenta…“ Sigitas Geda – poetas, dramaturgas, kritikas, vertėjas, eseistas. Eilėraščius pradėjo spausdinti 1959 m. 1966 m. debiutavo eilėraščių knyga „Pėdos“. Šioje parodoje trumpai apžvelgiamas S. Gedos gyvenimas, kūrybos kelias, pristatomos jo knygos, literatūra apie rašytoją, fotografijos. (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka)
Sigitas Geda. Tekstai
Sigitas Geda. Mintys. Aldona Kruševičiūtė
Sigitas Geda. Kūryba. Aldona Kruševičiūtė
S. Geda: jau visi esame benamiai, mums liko tik prisiminimai Poetas, dramaturgas, kritikas, vertėjas ir eseistas Sigitas Geda beveik nuo pirmųjų kūrybinių žingsnių tapo vienu ryškiausiu kūrėju, savo poezija, kritikos tekstais, eseistika daręs didelę įtaką lietuvių literatūrai ir jos kūrėjams. „S.Geda yra lietuvių poezijos transformatorius, perkeitėjas; poezijos tradicija yra jo perskverbiama, pleištinis judesys, plėšiantis. Nėra prasmės klausti apie plėšiančio judesio teisingumą, jis nėra atsižvelgiantis. Gali būti drastiškas, būtinai provokatyvus“, – rašė profesorė Viktorija Daujotytė. Šios provokacijos vertė keistis ne tik S.Gedos amžininkus, jos darė įtaką ir jaunesnėms kūrėjų kartoms. Šis pokalbis – dviejų kartų rašytojų – Sigito Gedos ir Sigito Parulskio bandymas apčiuopti ir nusakyti rašytojo ir jo laiko ryšius ir santykius. Pokalbis vyko laidoje „Kultūros savaitė“ 2003 metų pačioje sausio pabaigoje, kai iki poeto S. Gedos 60-mečio jubiliejaus buvo likę vos kelios dienos. (Daugiau skaitykite čia.)
Sigitas Geda. Būna šviesos, kuri prilygsta auksui. Poetą kalbino Gediminas Mikelaitis
Poeziją skaito autorius, poetas S. Geda. Koncerto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai fragmentas. (LRT mediateka)
Rytas su… (Pažintis su poetu Sigitu Geda) (LRT mediateka)
Poetas Sigitas Geda: gyvenimas ir kūryba po 10 Nepriklausomybės metų Lietuvoje, amžinosios problemos ir vertybės. Ištraukos iš S. Gedos knygų „Žalio gintaro vėriniai“, „Miestas ir priemiestis“. Laidos autorė Dalia Kutavičienė. (LRT mediateka)
Vakaro „Geležinis karys palei Dievo pasaulio duris“, pasitinkant knygą „Sigitas Geda: Pasaulio kultūros lietuvinimas“, įvykusio 2011 m. balandžio 20 d. Rašytojų klube, transliacija. Renginyje dalyvauja, pristato knygą ir prisimena poetą Sigitą Gedą, kalba apie jo asmenybę ir kūrybą Antanas Andrijauskas, Vladas Braziūnas, Viktorija Daujotytė, Naglis Kardelis, Vytautas Rubavičius. (LRT mediateka)
In memoria Sigitas Geda

Sigitas Geda. „Strazdas“. Dainuoja Vytautas Kernagis

roza

Komentavimo galimybė išjungta.