Justinas Marcinkevičius

barre-f1
3 Justinas Marcinkevičius. Biografija. Nuotraukų galerijaVideo archyvasBibliografija. Citatos. Apdovanojimai. Mirties metinės. (Tai internetinis projektas, skirtas pagerbti ir įamžinti Justiną Marcinkevičių ir jo atminimą, nuopelnus kalbai, literatūrai ir visai lietuvių tautai,  taip pat pateikti visą informaciją, susijusią su šia iškilia asmenybe, kuri būtų lengvai pasiekiama ir prieinama visiems žmonėms ir pasiektų itin plačia auditoriją.)
3 „Prie rugių ir prie ugnies. Dokumentinis biografinis filmas apie vieną iškiliausų Lietuvos kultūros asmenybių – Justiną Marcinkevičių. Jis lankosi gimtinėje, pradžios mokykloje ir Prienų „Žiburio“ gimnazijoje. Studijų metų prisiminimai grįžta Vilniaus universitete, Druskininkuose apie poemos „Mindaugas“ spontanišką gimimą. Filme atsispindi kūrėjo branda nepalankiomis ideologinėmis sąlygomis, sąsajos su Lietuvos valstybės idėja, kuri užima svarbiausią vietą poeto gyvenime. (LRT mediateka)
3Stengiuosi nedaryti blogo. Į Baltosios anketos klausimus atsako poetas Justinas MARCINKEVIČIUS. (Atsakymus skaitykite čia.)
3Justinas Marcinkevičius. Lyrika. Skaito poetas. Pateiktį parengė Aldona Kruševičiūtė
3 Justinas Marcinkevičius skaito savo eiles. Pateiktį parengė Aldona Kruševičiūtė
3Justinas Marcinkevičius. „Mažvydas“ I dalis. II dalis
Klaipėdos dramos teatro spektaklis pagal Just. Marcinkevičiaus istorinę dramą „Mažvydas“. Mažvydo vaidmenį atlieka aktorius Vytautas Paukštė. Spektaklio režisierius Povilas Gaidys.
3Paskutinė Justino Marcinkevičiaus kalba. Kiek mūsų dar liko? Šią paskutinę viešą kalbą Justinas Marcinkevičius pasakė 2010 metų lapkričio 23 dieną Mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje, kur visuomenės diskusijų forumas „Tauta, piliečiai, valstybė“ buvo surengęs konferenciją tema „Tauta ir piliečiai: ar esame savo valstybės šeimininkai“. Poeto trys paskutiniai norai skamba kaip dvasinis testamentas Lietuvai. (Kalbą skaitykite čia.)
Mažąją trilogiją „Mindaugas“, „Mažvydas“, „Katedra“  skaito aktorius Vytautas Paukštė.
 
3Kai mūzos prabyla. Poeto Justino Marcinkevičiaus eiles skaito trupė „Liūdni slibinai“

3
Nuotrupos iš poeto Justino Marcinkevičiaus gyvenimo 1972-1983. Ona Pajedaitė. Mano širdis patekėjo ant Lietuvos.

 

barre-f1

Komentavimo galimybė išjungta.