Jurgis Savickis

Jurgis Savickis         ornamentai42010101282839                        ornamentai42010101282839                 ornamentai42010101282839

Jurgis Savickis – prozininkas, ekspresionistas (1890 – 1952)
Jurgiui Savickiui – 130: valstiečių sūnus gerai jautėsi ir su prasčiokais, ir su karaliais. Lietuvių rašytojas ir diplomatas Jurgis Savickis buvo aristokratiška ir kosmopolitiška asmenybė. Domėjosi daile, teatru, Europos kultūra, aplankytų kraštų gyvenimu. Nuo mažens kalbėjo lenkiškai, rusiškai, prancūziškai, vėliau išmoko vokiečių, danų, švedų, italų kalbų. „Mylinčių J. Savickį buvo nedaug, bet žinojo jį – visi“, – pabrėžia istorikas Algimantas Kasparavičius. (Daugiau skaitykite čia.)
♦ Jurgis Savickis ir Prancūzija. Filmas apie Lietuvos rašytoją ir diplomatą Jurgį Savickį rodytas Savicko paveikslų galerijoje Vilniuje, parodos, skirtos Jurgio Savickio 120-osioms gimimo metinėms, metu.
Didįjį europietį Jurgį Savickį prisiminus. J.Savickis buvo aristokratiška ir kosmopolitiška asmenybė. Domėjosi daile, teatru, Europos kultūra, lankytų kraštų gyvenimu. Nuo mažens kalbėjo lenkiškai, rusiškai, prancūziškai, vėliau išmoko vokiečių, danų, švedų, italų kalbas. Humanitarinių mokslų daktarė, docentė Solveiga Daugirdaitė J. Savickį vadina didžiuoju europiečiu, kurio asmenybės ir kūrybos žavesį, deja, iki šiol lydi svetimumo šešėlis. „Jame nuostabiai derėjo rašytojo talentas ir žavinga asmenybė – ypač spalvingi ir itin nebūdingi Lietuvai. Sunku net patikėti, jog tai lietuvis kaimietis, – LŽ teigė literatūros tyrinėtoja. – Atsiminimuose apie J. Savickį esama tiek pat grožio, kiek ir jo paties prozoje. Jis vienodai gerai jautėsi ir su prasčiokais, ir su karaliais. O su antraisiais jam tekdavo bendrauti.“ (Daugiau skaitykite čia.)
Jurgis Savickis. Novelės
Giedrius Viliūnas. Ironija Jurgio Savickio raštuose

ornamentai42010101282839

Komentavimo galimybė išjungta.