Juozas Aputis

Untitled

◊  Juozas Aputis.Tekstai
Juozo Apučio novelių rinkinys ( E-skaitykla.lt)
Juozas Aputis:  Novelė yra varpų skambėjimas Paroda skirta prozininko, kritiko, vertėjo Juozo Apučio (1936–2010) 75-osioms gimimo metinėms paminėti. (Biografija, nuotraukos iš šeimos albumo,kūryba, literatūra apie J. Aputį ir jo kūrybą.)
Jūratė Sprindytė. Genties pirštas. Kai nuo postmodernistinių mišrainių tampa atgrasu, norisi gryno maisto. Imu skaityt naują Juozo Apučio knygą „Vieškelyje džipai“. Ir štai gaunu duonos ir vandens, ir duona dar patepta medumi. Džiaugiuosi, kad novelių rinkinys storas, fundamentalus, kad ne kartą atsiversiu, kai būsiu pamiršusi, kaip gali skambėti lietuvių literatūros kalba. (Daugiau skaitykite čia.)
Irena Baliulė. Vardas Juozo Apučio lyrinio apsakymo struktūroje
Petras Bražėnas. Moterys Juozo Apučio novelistikoje
Juozas Aputis: „Džiaugiuosi, kad yra žmonių, kurie nori išsaugoti…“  „Lietuvos žinių“ projektas „Baltoji anketa“. Šio projekto tikslas – atskleisti taip pat ir tas gyvenimo spalvas, kurias neretai trukdo pamatyti kasdienei rūpesčiai ar politinio gyvenimo skandalai. (Juozo Apučio mintis skaitykite čia).
Albertas Zalatorius. Žmogiškumas – kaip pilies akmenys… (J. Apučio „Keleivio novelės“)
In memoriam Juozas Aputis. „Tai, kas parašyta, niekur nedingsta.“  Atėjęs į literatūrą su vadinamąja „1940-ųjų gimimo“ karta (Romualdu Granausku, Bronium Radzevičium, Bite Vilimaite, Saulium Šalteniu, Rimantu Šaveliu, Petru Dirgėla), Juozas Aputis priklausė modernizavusiems lietuvių prozą rašytojams. Nuo 1963 m. iki dabar yra išleista keliolika Juozo Apučio knygų, už kūrybą autorius yra gavęs gausybę apdovanojimų, iš kurių reikšmingiausias – Nacionalinė premija 2005 metais.Bernardinai. lt paprašė literatūrologės Jūratės Sprindytės ir rašytojo Vytauto Martinkaus pasidalinti keletu minčių apie Juozo Apučio gyvenimą ir kūrybą. (Daugiau skaitykite čia.)
◊ Kūrybos metas. Žalio laiko vingis. Rašytojas Juozas Aputis: apmąstymai apie kūrybą ir gyvenimą, filosofinis požiūris į pasaulį ir būtį. Zervynų kaimas. Viešnagė Zervynų kaime, J. Apučio sodyboje. Laidos autorė Dalia Kutavičienė.(LRT mediateka)

371k

Komentavimo galimybė išjungta.