Aidas Marčėnas

marcenas_aidas

barre_q14

♦ Pažintis su poetu, Nacionalinės premijos laureatu A. Marčėnu.
Poeto Aido Marčėno sukaktuvinis vakarasA. Marčėno sukaktuvinis vakaras. Poetas A. Marčėnas kalba apie savo kūrybą, metodiškai apžvelgia savo poeziją nuo pirmosios publikacijos iki paskutinės knygos, skaito savo eilėraščius. Vakare dalyvauja literatūrologės V. Daujotytė ir D. Mitaitė, skaito pranešimus apie A.Marčėno poeziją. Dainų autorius ir atlikėjas P. Girdenis dainuoja dainas, sukurtas A.Marčėno žodžiais. Vakarą veda literatūros kritikas V.Sventickas. (LRT mediateka)
„15 valandų“ su Aidu Marčėnu. Poetui būti poetu – būdas būti žmogumi. 1993-iaisiais, stodamas į Rašytojų sąjungą, Aidas Marčėnas pateikė tokią savo biografiją: „Gimiau 1960 metais rugsėjo 24 dieną Kaune. Augau žiemą Kaune, vasarą Maišymuose, nuo 1964 metų gyvenu Vilniuje. Pradėjau ir baigiau Vilniaus 22-ą vidurinę mokyklą, makalavausi Klaipėdos ir Vilniaus konservatorijose. Nuo 1982 metų galutinai apsisprendžiau tapti poetu, ir tada mano gyvenimas pasibaigė.“ (Daugiau skaitykite čia.)
Poezija galima paversti net ir vieną žodį. „Norėjosi įgyvendinti vieną iš neįmanomų jaunystės troškimų – parašyti rytietišką knygą”, – sakė Aidas Marčėnas, neseniai išleidęs japoniškų tankų forma parašytų eilėraščių knygą „Ištrupėjusios erdvės”. „Ištrupėjusios erdvės” (LRS leidykla) – dvyliktoji Nacionalinės premijos laureato A. Marčėno poezijos knyga, kurioje 51 metų poetas savo kasdienius išgyvenimus ir dabarties pasaulio būsenas įspraudė į japoniškų penkiaeilių – vadinamųjų tankų – formą. A. Marčėnas, nors ir ne itin noriai, bet sutiko su „Lietuvos rytu” pasidalyti mintimis tiek apie savo gyvenimą ir kūrybą, tiek apie lietuvių poezijos padėtį dabarties pasaulyje. (Interviu skaitykite čia.)
Valentinas  Sventickas. Pažiūrėkime užsimerkę. Kas visų pirma ateina į galvą, prisimenant A. Marčėno poezijos skaitymo įspūdžius? 
Audinga Peluritytė. Marčėnas krentantis
Rimvydas Stankevičius. Devyni Aido Marčėno gyvenimai. Dešimties liaudies skaitomų, cituojamų, dainuojamų, mokamų atmintinai knygų autorius Aidas MARČĖNAS ir be mano išsakytos nuomonės jau yra ir bus vadinamas legendiniu Lietuvos poetu, o jo kūrybinis indėlis – įspūdingu luitu lietuvių literatūros istorijoje. Tad vargu ar ką nustebinsiu prisipažinęs, kad ir man A.Marčėnas regisi centriniu šiandienos Lietuvos poetu, aplink kurį iš esmės ir spiečiasi tiek poezijos medučio nešėjai, tiek jo ragautojai. Ar toks visuotinis pripažinimas nelepina autoriaus? (Daugiau skaitykite čia.)
Jūratė Baranova. Poezijos prijaukinimas (Aidas Marčėnas. Eilinė, 2006)
Poeto Aido Marčėno sukaktuvinis vakaras. Poetas A. Marčėnas kalba apie savo kūrybą, metodiškai apžvelgia savo poeziją nuo pirmosios publikacijos iki paskutinės knygos, skaito savo eilėraščius. Vakare dalyvauja literatūrologės V. Daujotytė ir D. Mitaitė, skaito pranešimus apie A. Marčėno poeziją. Dainų autorius ir atlikėjas P. Girdenis dainuoja dainas, sukurtas A. Marčėno žodžiais. Vakarą veda literatūros kritikas V. Sventickas.(LRT mediateka)
Poezijos pavasaris 2011. Poezijos vakaras „Niekad tavęs, mieste, negalėjau palikti“ (Czesław Miłosz) Užupio kavinėje. Aidas Marčėnas skaito 7 eilėraščius
Baigiamasis „Poezijos pavasario“ vakaras VU M. K. Sarbievijaus kieme. Aidas Marčėnas skaito eilėraštį „lengva ranka“ iš rinkinio „Vargšas Jorikas“ (Vaga, 1998)
Rašytojų klubas. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato poeto Aido Marčėno autorinis kūrybos vakaras „ištrupėjusiose dievų taupyklės erdvėse“.
A. Marčėnas skaito eilėraščius iš rinkinio „Šokiai“
A. Marčėnas skaito eilėraščius iš knygos „Dievų taupyklė“

barre_q14

Komentavimo galimybė išjungta.