04. Saugesnis internetas 2018

emai95Inga Saukienė. Lietuviškame patyčių kanale internautas siautėja netrukdomas: aukos – vaikai ir paaugliai.Virtuali erdvė, į kurią persikelia vis daugiau šiuolaikinės visuomenės gyvenimo, suteikia naujų galimybių plisti patyčioms, nuo kurių neapsaugoti net vaikai ir paaugliai. Bet kokia informacija, atsidūrusi internete, tampa prieinama bet kam ir kiekvienas su ja gali daryti, ką nori. Taip gimė lietuviškas patyčių kanalas, griaunantis nepilnamečių gyvenimus. (Daugiau skaitykite čia.)
emai957 būdai, kaip mažinti vaikų patyčias nternete
emai95Socialinė reklama, skirta saugumo socialiniame tinkle „Facebook“ skatinimui: www.takethislollipop.com
SID_be_teksto
emai95Lietuviai vaikai drąsiau kalba apie patiriamas bėdas internete.
emai95Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai! Ar tau teko susidurti su patyčiomis elektroninėje erdvėje? Išgyventi jausmą, kad nė minutės negali išbūti be interneto? Svarstyti, ar eiti į pasimatymą su tik iš facebook’o pažįstamu draugu?… Nelik vienas su klausimais ar sunkumais, kylančiais virtualioje erdvėje! Pasidalink jais su suaugusiu, kuriuo pasitiki arba skambink į „Vaikų liniją“ telefonu 116 111, parašyk laišką arba dalyvauk diskusijose. Daugiau informacijos: www.vaikulinija.lt
  emai95Internete plintantis filmukas apie „Facebook“.
emai95„Facebook“ draugai gyvenimą pavertė pragaru: kaip pašalinti intymią informaciją. „Neatsargus mygtuko spustelėjimas – ir gyvenimas virsta pragaru. Tu žiūri, kaip vis daugėja peržiūrų, pasidalijimų ir šlykščių komentarų, bet nieko negali padaryti“, – DELFI teigė dėl kompromituojančių nuotraukų paviešinimo socialiniame tinkle „Facebook“ rimtų bėdų turėjusi moksleivė Raminta. (Daugiau skaitykite čia.)
♦ Projekto Saugesnis internetas komanda išleidžia pirmąjį naujienlaiškį, kuriame kviečia susipažinti su: informacija mokytojams – trumpa kelionė po Draugiško interneto svetainę ir pasiūlymai pokalbiams su mokiniais prieš vasaros atostogas; informacija mokyklų vadovams ir svetainių administratoriams: Skelbkime Saugesnio interneto projekto logotipą ir Draugiško interneto svetainės adresą;  projekto partnerių informacija: Vaikų linijos (tarnyba, teikianti emocinę paramą vaikams ir paaugliams iki 18 metų)  ir asociacijos VIPT (Viešųjų interneto prieigos taškų tinklas) veiklos. Artėjant vasaros atostogoms priminkime vaikams dar kartą, kad naršydami ir bendraudami internete elgtųsi atsakingai! Naujienlaiškį galite atsisiųsti čia.

♦ „Garbingo elgesio internete kodeksas

Kokie pavojai tyko virtualioje erdvėje ir kaip nuo jų apsisaugoti? Ką daryti, kad kompiuteris netaptų pavojingas, o būtų pagalbininkas?

prie_naujienos

♦ Interaktyvus saugaus interneto testas Ar tikrai internete esi saugus?Išspręsk Saugaus interneto testą ir sužinok.

vaiku-linija-lt „Vaikų linijos“ sukurtas ir išleistas lankstinukas jaunimui -„Elektroninės patyčios. Jeigu susiduri su patyčiomis – ką daryti?

Vaikų linija, įgyvendindama projektą „Elektroninių patyčių prevencija Lietuvoje“, išleido lankstinuką apie elektronines patyčias, skirtą jaunimui. Lankstinuke yra pateikta pagrindinė informacija apie tai, kas yra elektroninės patyčios ir kaip reikėtų elgtis su jomis susidūrus. Rasite rekomendacijas, jei patiriate elektronines patyčias ar jas stebite ir su tuo susiduriate.

emai95Patarimai paaugliams apie saugų pasimatymą po pažinties internete

jaunimui_1  Projekto „Saugesnis internetas“ partnerio, asociacijos „Langas į ateitį“ parengtas ir išleistas sąsiuvinis „2012 / 2013 metų užrašai“

2012/2013 metų užrašai – tai spalvotas  sąsiuvinis skirtas mokyklinio amžiaus vaikams. Sąsiuvinio lapus skiria iliustruoti standesnio popieriaus skirtukai su bendraisiais saugesnio interneto patarimais ir pagrindinėmis taisyklėmis. Skaitydami rasite  paprastai ir spalvingai perteiktus paaiškinimus, kaip kasdien saugiai elgtis internete.

facebook Projekto „Saugesnis internetas“ partnerio, asociacijos „Langas į ateitį“ parengta ir išleista brošiūra

„Facebook ir tavo privatumas“

Tai leidinukas apie saugumo pagrindines taisykles ir nustatymus Facebook socialiniame tinkle.  Jis skirtas jaunimui nuo 13 m. ir vyresniems socialinio tinklo Facebook vartotojams. Leidinyje praktiškai parodyta, kaip pasirinkti šio socialinio tinklo saugesnius nustatymus, paaiškinta, kas gali nutikti, jei nustatymai bus parinkti netinkamai.

Kas slypi interneteAr žinote, kad užrašų knygelė gali būti naudinga ir pdf. formatu?

 Atsisiųskite knygelę „Kas slypi internete ir ką turi žinoti“ ir joje rasite naudingus patarimus, kaip galima apsaugoti savo asmeninius duomenis internete bei keletą Jus sudominančių naudingų nuorodų.

draugiskas_informacinis

 

Informacinis ir metodinis puslapis

„Jauniems žmonėms – saugus internetas“ 

Šiuose puslapiuose pateikiama pagalbinė medžiaga, specialiai sukurta jauniems žmonėms.  Čia vaikai ir jaunuoliai gali susipažinti su informacijos sauga skaitydami istorijas, pateikiamas kaip animacijos. Istorijose pasakojama ne tik apie informacijos saugą, bet ir pateikiama užduočių bei klausimų.

kompasNiekada nežinai, kas yra kitoje pusėje

Kaip saugiai bendrauti internetu:
puce ATMINK, KAD ŽMONĖS INTERNETE NEBŪTINAI SAKO IR RAŠO TIESĄ APIE SAVE. Žmogaus, su kuriuo bendrauji internetu, nurodytas vardas, pavardė, amžius ir nuotraukos gali būti netikri. Mes iš tiesų nežinome, kas tai per žmogus, nors jis gali rašyti labai maloniai ir draugiškai.
puce NAUDOK SLAPYVARDĮ IR NIEKADA NEATSKLEISK SAVO DUOMENŲ. Kai bendrauji internetu, naudok slapyvardį ir niekada neatskleisk savo vardo, pavardės, adreso, telefono numerio, mokyklos pavadinimo ir kitų savo duomenų. Bendravimui, naršymui internete naudok elektroninio pašto adresą, kuriame nėra nurodytas Tavo vardas ir pavardė.
puce NIEKADA NESUSITIKINĖK SU INTERNETE SUTIKTAIS ŽMONĖMIS BE TĖVŲ, GLOBĖJŲ ŽINIOS. Visada į pirmąjį susitikimą tegul Tave palydi suaugęs žmogus, kuriuo Tu pasitiki. Jei mintis apie suaugusiojo palydą į susitikimą su naujuoju draugu Tau atrodo neįmanoma,  kartu veskis keletą draugų. Susitikti su internete sutiktu žmogumi saugu yra tik viešoje vietoje: kavinėje, prekybos centre ar panašioje vietoje, kurioje bus daug žmonių. Jokiu būdu neik susitikti į naujo draugo namus, nesikviesk jo į savo namus, nesėsk į jo automobilį ir nesusitik ten, kur būtumėte vieni.
puce KREIPKIS PAGALBOS, JEI KAŽKAS TAU GRASINA AR TYČIOJASI. Tu turi teisę nutraukti Tau nemalonius pokalbius, pašalinti žmones iš draugų sąrašo socialiniuose tinkluose be jokio paaiškinimo. Jei internete kas nors tyčiojasi iš tavęs – neatsakyk į patyčias. Kreipkis pagalbos ir parodyk grasinančias žinutes, laiškus suaugusiems.
puce APIE NEMALONIUS DALYKUS INTERNETE PRANEŠK SUAUGUSIEMS, KURIAIS PASITIKI. Jeigu naršant internete kas nors Tau sukelia abejonių ar priverčia jaustis nemaloniai, nedelsiant apie tai pranešk tėvams arba kitiems suaugusiems, kuriais pasitiki.
Daugiau informacijos, kaip saugiai bendrauti internetu:
Patarimai vaikams ir paaugliams apie saugumą internete
Patarimai paaugliams apie saugų pasimatymą po pažinties internete
Socialinės kampanijos video klipas, audio klipas, skrajutės ir plakatai

Komentavimo galimybė išjungta.