Obuolys

apple

Kiekvieną rytą galingą ir turtingą Gausybės šalies karalių sveikindavo jo pavaldiniai. Valdovas turėjo visa, ką buvo įmanoma turėti, tad kartais nuobodžiavo. Kartu su kitais pavaldiniais karaliaus sveikinti ateidavo ir vienas mažakalbis elgeta. Padovanojęs karaliui obuolį, tyliai pasitraukdavo. Valdovas, pripratęs gauti nepalyginamai brangesnes dovanas, nekantriu judesiu paimdavo obuolį, tačiau elgetai nuėjus į šalį imdavo iš jo šaipytis. Kartu juokdavosi ir susirinkusieji. Tačiau varguolio tai negąsdino. Kiekvieną rytą jis grįždavo įteikti karaliui į rankas savo dovanos. Obuolius valdovas atsainiai kraudavo į šalia sosto stovintį krepšį. Krepšys vis pilnėjo, kol galiausiai obuoliai ėmė byrėti per kraštus.

Vieną dieną karaliaus numylėtinė beždžionėlė pačiupo obuolį, atsikando ir viską išspjovė karaliui po kojomis. Nustebęs valdovas išvydo obuolio viduje žvilgantį perlą. Liepė nedelsiant prapjauti visus pintinėje gulinčius obuolius. Kiekviename rado po perlą. Netekęs žado karalius įsakė pakviesti keistąjį elgetą ir ėmė jo klausinėti. Šis atsakė:

- Nešiau tau obuolius tam, kad suprastum, jog kiekvieną rytą gyvenimas tau dovanoja stebuklingą dovaną,  apie kurią tu pamiršti ir išmeti lauk, nes tave supa didelė prabanga. Ši dovana – tai nauja prasidedanti diena.

pintine-Bruno Ferrero

 

Komentavimo galimybė išjungta.