Bilo Geitso gyvenimiška pamoka jaunimui

barre146
Bilas Geitsas (Bill Gates), sakydamas  kalbą universitete, paminėjo 11 dalykų, apie kuriuos jaunimas mokykloje nesužinos niekada. Jis kalbėjo apie tai, kad politiškai korektiškas ir pagyromis grįstas auklėjimas sukūrė jaunąją kartą, kuri visiškai nesuvokia realybės, ir kad toks auklėjimas sudaro prielaidas patirti nesėkmes realiame gyvenime.
Štai jo apibendrinimai:
1. Gyvenimas yra neteisingas – pratinkitės prie to.
2. Pasauliui nerūpi jūsų savigarba ir savivertė. Pasaulis, prieš atkreipdamas dėmesį į jūsų savivertę,  pirmiausia lauks, kad jūs ko nors pasiektumėte.
3. Tai, kad tu po mokyklos baigimo iš karto pradėsi uždirbinėti po 40 tūkstančių dolerių per metus – tikimybė labai maža.  Jūs netapsite viceprezidentu ar neturėsite palydovinio telefono automobilyje, kol to neužsidirbsite patys.
4. Jei manote, kad jūsų mokytojas nepakenčiamas – pamatysite, koks bus jūsų viršininkas.
5. Užsidirbti pragyvenimui kepant mėsainius nėra jūsų savigarbos žeminimas. Jūsų tėvai mėsainių kepimą vadino ŠANSU.
gates
6. Jei jūs patirsite nesėkmę, tai nėra jūsų tėvų kaltė. Neverkšlenkite dėl savo klaidų, mokykitės iš jų.
7. Iki jums gimstant jūsų tėvai nebuvo tokie nuobodūs. Tokiais jie tapo apmokėdami jūsų sąskaitas, skalbdami jūsų drabužius ir klausydami jūsų kalbų apie tai, kokie ypatingi jūs esate ir kokie nevykėliai yra jūsų mokytojai. Tad prieš imdamiesi gelbėti atogrąžų miškus, visų pirma, pamėginkite išsikuopti savo kambaryje.
8. Jūsų mokykla gal nebeskirsto vaikų į laimėtojus ir pralaimėtojus, bet gyvenimas to daryti nenustojo. Kai kuriose mokyklose yra net panaikinti neigiami įvertinimai ir jums leidžiama daugybę kartų laikyti testus, kol randate teisingą atsakymą. Tai visiškai nepanašu į tai, kas vyksta realiame gyvenime.
9. Gyvenimas nėra suskirstytas į semestrus. Jūs negausite tokių ilgų vasaros atostogų, ir darbdaviui visai neįdomu, ar jūs turite laiko ATRASTI SAVE – darykite tai savo laisvalaikio sąskaita.
10. Televizija NĖRA realus gyvenimas. Realiame gyvenime žmonės daugiau laiko praleidžia darbe, o ne kavinėse.
11. Gerai elkitės su “moksliukais” – gali būti, kad vienam iš jų taps jūsų bosu.
Paruošė Saulius Veržikauskas, panaudota svetainėje http://geografija.lt/ pateikta informacija.

barre146

Komentavimo galimybė išjungta.