03. Be patyčių 2018

humour7

8829d0f7f679e00997e5889f0815080c

INTERAKTYVUS TESTAS VAIKAMS „ĮVEIK PATYČIAS“

Untitled

 

8829d0f7f679e00997e5889f0815080cMobilioji programėlė suteiks PIRMĄJĄ PAGALBĄ PAAUGLIAMS, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis. Saugesnio interneto savaitę emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ pristato Lietuvos vaikams ir paaugliams adaptuotą mobiliąją programėlę „SOS: elektroninės patyčios“. Ši programėlė Vokietijos „Saugesnio interneto“ programos partnerių „Klicksafe“ sukurta kaip pirmoji pagalba, patyrus elektronines patyčias internete ar mobiliuoju telefonu.

patycios

8829d0f7f679e00997e5889f0815080c„Mes prieš patyčias“20 minučių Niko Vujičičiaus įkvepiantis pranešimas „Patyčios turi baigtis“ su lietuvišku įgarsinimu. Nikas pasidalins sėkminga patirtimi, kaip jam pavyko sustabdyti patyčias ir kaip kiti žmonės gali padaryti tą patį.

Untitled

puce Moku bendrauti be patyčių. (Rekomendacijos vaikams ir paaugliams)

puce  Kas yra patyčios?

Kartais patyčios gali atrodyti panašios į draugų pajuokavimus ar draugiškus patraukimus per dantį. Juk tikriausiai ne vienam yra tekę juokais pasakyti draugui: „Na tu ir kvailelis!“, ar kaip kitaip pašiepti draugą ar jo elgesį. Vis dėlto labai svarbu, kad žinotum: patyčios nėra humoro forma! Kuo skiriasi patyčios nuo pajuokavimo? Kai juokaujama, linksma būna abiem žmonėms, o tyčiojantis linksma tik vienam vaikui – kitas tuo metu jaučiasi labai įskaudintas.
puce Internetinės patyčios plinta kaip virusas. Naujausio tyrimo rezultatai nurodė, kad apytiksliai 20 proc. 11–18 metų jaunuolių yra bent kartą tapę internetinių patyčių ir agresijos aukomis. Šiais laikais, kai patyčios yra itin aktuali visuomenės problema, šie skaičiai neatrodo šokiruojantys, tačiau mintis, kad nuo to nėra apsaugotas nė vienas vaikas, išties bauginanti. Ar esate įsitikinę, kad jaukioje namų erdvėje jūsų atžala yra apsaugota nuo patyčių, ar yra saugi nuo agresijos proveržių? (Daugiau skaitykite čia.)

pucePagalba vaikams 

ligne_q3 Vaikų linija – pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams iki 18 m. Vaikų linija teikia pagalbą nemokamu telefonu 116 111, kiekvieną dieną 11-21 val. Taip pat internetu www.vaikulinija.lt.

Vaikų linija – tai Tau skirta pagalbos tarnyba. Tu gali kreiptis į Vaikų liniją dėl įvairių Tau iškilusių sunkumų ir rūpesčių. Kai nesutari su draugais, kai susipyksti su tėvais ar mokytojais, kai kyla sunkumų moksluose, kai jautiesi vienišas ar nemylimas, kai tau liūdna, sunku ir norisi su kuo nors pasikalbėti, kai nežinai kaip pasielgti ir norisi pasitarti – vaikų linija laukia tavo skambučių ir laiškų.
Jeigu Tau reikalinga papildoma pagalba Tavo aplinkoje (pvz., patiri smurtą mokykloje ar namuose ir nori, kad kažkas įsikištų, esi neprižiūrimas, stebi kai kitas vaikas yra skriaudžiamas), specifinė socialinė ar teisinė informacija, Vaikų linijos konsultantai gali Tavo skambutį sujungti su kita tarnyba – Pagalbos vaikams linija – kurios specialistai galės inicijuoti tolesnę pagalbą, palaikyti su Tavimi ryšį problemos sprendimo metu ar atsakyti į tau rūpimus klausimus.
Vaikų linija yra anonimiška – paskambinus ar parašius į Vaikų liniją, Tau nebūtina prisistatyti, ir konfidenciali – tai, ką mums papasakosi, neišeis už mūsų tarnybos ribų – tai reiškia, kad niekas kitas nesužinos, apie ką Tu kalbėjai ar mums parašei.

puce Vaikams apie patyčias.

Kas yra patyčios? Kaip jaučiasi vaikai, kurie patiria patyčias? Kodėl priekabiaujama? Kaip elgtis, kai patiri patyčias? Kaip galima padėti kitam?

barre36

Komentavimo galimybė išjungta.