02. Ar moku mokytis?

gif_calendar_1           „Galvok. Tikėk. Svajok. Išdrįsk.“ V. Disnėjusappleandbooks

barre_q14

„Mokymasis, protinis darbas, dirbamas pagal iš anksto nubrėžtą metodą, nubrėžtą planą, duoda geresnių rezultatų, negu mokymasis be jokio metodo ir be jokio plano. Graikų žodis „motthod“, iš kurio kilęs žodis „metodas“, reiškia „kelią į ką“. Kelią į kokį nors tikslą. K o k į? Deja, į šį klausimą turite atsakyti kiekvienas pats sau.“   J. Rudnianskis
9 Kaip mokytis, kad informacija kuo ilgiau išlitktų atmintyje. Mokytis, kol nugriūsi, tikrai nėra gerai, nes smegenys, kaip ir bet kuris kitas organas, pavargsta, LRT RADIJUI sako Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentė Vilija Stanišauskienė. „Labai efektyviai, intensyviai dirbti su informacija galima maždaug 30 minučių, paskui reikėtų daryti 2–3 minučių pertraukėlę: tiesiog pasižvalgyti, pakvėpuoti, pasivaikščioti. O tada galima pratęsti darbą su ta pačia informacija. Bet su tos pačios srities informacija dirbti ilgiau nei 2 valandas jau yra blogai“, – pabrėžia mokslininkė. (Daugiau skaitykite čia.)
9 A. Šulcius. Mokomės mokytisNedaug besimokančiųjų, kurie nesidžiaugtų pažanga, kurie tyčia nenorėtų žinoti, mokėti, gebėti, — tai būna tik savigyna, kad nereikėtų graužti savęs, jog esi kvailas ar negabus. Rengtis gyvenimui, o ne tik egzaminui — tai pirmiausia pasitikėti savo jėgomis, išmokti save vertinti ir nebijoti norėti, siekti. Šioms savybėms ugdyti ir skiriamas leidinys. Bent dalis patarimų palengvins kelią į žinojimą ir tarpusavio supratimą.
Aš išgirdau — ir užmarštyje  pražuvo.
Aš pamačiau — ir atmintyje manojoj liko.
Aš pats tai išbandžiau — ir esmę supratau.
9Patarimai, kaip mokytis. Žinau tik viena, visa tai veikia man. Ir turbūt pats didžiausias atradimas ir pats didžiausias laimėjimas mokykloje yra tai, kad dabar man malonu į rankas paimti istorijos vadovėlį, pasiūlyti lietuvių mokytojai neįprastą būdą visai klasei kartu išmokti autorius, kurie būtini žinoti egzaminams ar ruoštis tam pačiam anglų k. kalbėjimui. Ir man gaila to, jog pati mokykla tų gerų emocijų man nesugebėjo suteikti tol, kol pati nesužinojau kaip mokytis. Labai tikiuosi, kad nors šis tas pravers ir Jums.
9Vos mokytojai ištarus žodžius „po savaitės – atsiskaitymas“, jauti, kaip po kojomis juda žemė, sukasi galva ir akyse mirga bemiegių naktų trupiniai? Nori parašyti darbą kuo geriau, bet trūksta motyvacijos ir nežinai, nuo ko pradėti? Tuomet bent akies krašteliu peržvelk šias kelias paprastutes taisykles, kurios tau turėtų padėti geriau pasirengti  kontroliniam darbui. Patarimai, kaip gerai pasirengti kontroliniam darbui.
9 Mokykis įdomiai – kurk minčių žemėlapius. Mokykloje reikalingos įsisavinti informacijos srautai – dideli. Aukštojoje mokykloje – universitete ar kolegijoje – studentą atakuoja dar intensyvesnė informacija. Kaip viską įsiminti, kad būtų galima pademonstruoti savo žinias ir būti įvertintam maksimaliu pažymiu? Vienas mokymosi ir vaizduotės lavinimo būdų – minčių žemėlapiai. Įdomu, kaip juos reikia sudarinėti? Saulės Šeškutės, Humanitarinių ir socialinių mokslų katedros lektorės patarimus skaitykite čia.
9 Paprasta programa minčių žemėlapiams kurti. Nereikia prisiregistruoti.
9Kaip sėkmingai mokytis ir  išvengti streso?
9Koks jūsų mokymosi stilius?
9 Kaip mes mokomės skaityti? Greitojo skaitymo prielaidos, rūšys.
9Greitasis skaitymas – kaip mokytis greičiau, lengviau ir kokybiškiau?
9 Patarimai, kaip išmokti greitai skaityti. Skaitymas.lt

barre_q14

Komentavimo galimybė išjungta.