Kalbos pamokoms

barre103

Lietuvių kalbos naujažodžių tartuvas.

Tartuvas_400x400

  7Mokomoji tarties ir kirčiavimo programa
7KALBĖK. Čia – LRT kalbos svetainė. Ją kuria LRT Kalbos kultūros grupės darbuotojos. „Norim skatinti didžiuotis savo kalba, neįkyriai ugdyti poreikį ja rūpintis ir supratimą, kad rašyti be klaidų ir viešai taisyklingai kalbėti – lygis!“ – sako kalbos redaktorės. Svetainėje sužinosite, kas sieja gaidį ir koketę, kodėl rašome nosines ir kokios galūnės reikėtų adaptuojant DiCaprio pavardę. Įdomių ir naudingų dalykų LRT kalbos svetainėje ras mokyklinukai, studentai, žurnalistai ir net protmūšių mėgėjai. RAŠYBA.   KALBOS PRAKTIKOS  PATARIMAI.  SVETIMVARDŽIAI.    ŽODŽIŲ KILMĖ.   NESKURDENA.  PAKLAUSYK.
7Patarimai moksleiviams ir studentams, kaip rašyti CV
7Kaip atrodo geras, dėmesį traukiantis CV? Dažniausiai pirmajį įspūdį apie kandidatą į darbuotojus darbdavys susidaro iš atsiųsto CV. Apie tai, kas būtent traukia darbdavių dėmesį, kaip turėtų atrodyti geras CV ir kaip palikti gerą įspūdį – vadovavimo ekspertas Saulius Jovaišas.
7Šaltiniai

Be pavadinimo

7Ruoškis diktantui.
72013 metų nacionalinis diktantas LRT fonotekoje. Skaito LRT žinių vedėjas Marijus Žiedas.
V. V. Landsbergis. Senelio laiškas
 Renata Šerelytė. „Gyvasis kultūros vanduo“
7Pasaulio kalbų šeimos. Pateikiamas pasaulio kalbų žemėlapis, kuriame matyti, kaip paplitusios penkios didžiausios kalbų šeimos: indoeuropiečių, semitų-chamitų, ugrų-finų, tiurkų, kinų-tibetiečių. Kitos, mažesnės kalbų šeimos, pažymėtos viena spalva. Galima paklausyti kalbų, atstovaujančių skirtingoms šeimoms, garso įrašų.(mkp)
7Lietuvių kalbos kursas 5-6 klasėms. Lietuvių kalbos 5–6 klasėms kursą sudaro 10 temų. Jose yra po 6 veiklas: skaitymo, klausymo, žiūrėjimo, rašymo, tekstų kūrimo, žaidimų. Temų veikloms parengti 385 mokymosi objektai (interaktyvūs skaitymo ir klausymo rinkiniai, filmai su interaktyviomis užduotimis, žodžių, rišlaus teksto, įgarsinti diktantai, skyrybos pratimai, komiksai, minčių žemėlapiai, rašinio, charakteristikos, laikraščio, skrajutės, laiško, pristatymo šablonai, mokomieji žaidimai, žinynas). Kiekvienai temai yra parengta po 20 testų užduočių.
7 Lietuvių kalba 7-8 klasėms. Šiuo metu galima naudotis pirmosios temos „Sustabdyta akimirka“ mokymosi objektais. Temos idėja – mokytis, kaip galima atskleisti savo išgyvenimus skaitant, rašant, nagrinėjant dienoraščius, nes kiekvienas dienoraščio įrašas – lyg sustabdyta akimirka. Temą sudaro 6 veiklos (skaitau, klausau, žiūriu, rašau, žaidžiu, kuriu) ir 20 testo užduočių.
7Lituanika.lt  „Švari kalba – švari galva“. Spręskite testus ir pasitikrinkite savo lietuvių kalbos žinias (6 -10 kl. mokiniams)
Siekdamos išsaugoti lietuvių kalbos unikalumą ir paneigti nuostatą, kad ši yra nepatogi kasdieniam darbui informacinėmis technologijomis, kalbines technologijas plėtojanti bendrovė „Tilde IT“ drauge su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija ir ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“ nuo 2008 metų organizuoja mokinių konkursą „Švari kalba – švari galva“. Konkurso metu pademonstruoti savo lietuvių kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kviečiami tie, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi – Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai.
7Kalbos namai – žaidimai
7Interaktyvioji apklausa „Prie šulinio“
7Lietuvių kalbos kultūra. Kompiuterinė mokymo priemonė 9-12 klasėms. Apie mokymo priemonę. Mokymo priemonę sudaro šešios dalys: tartis, kirčiavimas, leksika, žodžių daryba, morfologija ir sintaksė. Kiekvienos dalies pradžioje pateikiamos pagrindinės bendrinės kalbos normos, aptariami būdingiausi normų pažeidimai, pateikiami pagrindinius dalykus apimantys kartojimo klausimai ir įvairūs pratimai. Iš viso mokymo priemonėje yra apie 150 trijų lygmenų užduočių ir pratimų.
7Internetinės JUODOS AVYS. Lietuviškų žodžių rašybos tikrintuvas
7Klaidutis. Lietuvių kalbos rašybos, kalbos kultūros testai
7Lietutis – lietuviškos klaviatūros žaidimas
7Įvairūs lietuvių kalbos pratimai
7 Kalbos kultūra. Semantizmai. Piešiniai iliustruoja, kaip turėtų būti suvokti semantizmai – žodžiai, vartojami nesuprasta ar svetima reikšme; yra parašytos ir teiktinos žodžių reikšmės remiantis DLKŽ. (mkp)
7Kalbos etiketas. Supažindinama su pokalbio etika – pasisveikinimo, prašymo, kreipimosi, dėkojimo, atsisveikinimo mandagumo formulėmis, pateikiama pavyzdžių. Siūloma ir patiems sukurti mandagų pokalbį.(mkp)
7Mobilusis etiketas, arba ką galima ir ko negalima rašyti.  „<…>tai, kas parašyta, parašyta visiems laikams. Todėl prieš spausdamos mygtuką „siųsti“, paskaitykite šias rekomendacijas.“
7Informacinis raštingumas. Informacinis raštingumas – tai gebėjimas: identifikuoti, gauti, vertinti, atrinkti, etiškai naudoti reikalingą informaciją iš įvairių informacijos šaltinių bei efektyviai ją naudoti. Kam jis reikalingas? Kiekvieną dieną mes susiduriame su dideliais informacijos kiekiais. Todėl reikalinga pagalbinė medžiaga, kaip nepasiklysti informacijos sraute, kaip išsirinkti reikalingiausias žinias, naudingiausius šaltinius ir kaip jais naudotis. Įgiję šių žinių, galėsite lengviau plėtoti mokslinę veiklą, informaciją naudoti efektyviai ir atsakingai, vertinti kritiškai. 
Siūlomi moduliai: Temos suvokimasrinkitės, jei nesuvokiate savo temos, užduoties, klausimo. Informacijos šaltiniai – rinkitės, jei nežinote, kokius informacijos šaltinius pasirinkti. Atranka ir vertinimas – rinkitės, jei nežinote, kaip atrinkti informaciją ir ją vertinti. Informacijos įsisavinimas – rinkitės, jei nežinote, kaip įsisavinti sukauptą informaciją. Būk etiškas! – rinkitės, jei nežinote, kaip tinkamai pateikti surastą informaciją.

barre103 

Komentavimo galimybė išjungta.